چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟

چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟, blog, blog-2, چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟

با توجه به اینکه خرید طلا از ارزش و اهمیت والایی برخوردار است، یکسری نکات را باید خریدار در هنگام خرید طلا مدنظر قرار دهند. همانطور که در مقالات قبلی گالری ربیعی بیان شد طلا فلزی ارزشمند بوده و با توجه به قیمت بالای آن در بسیاری موارد گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. ما در این مقاله سعی بر آن داریم میزان خطا در هنگام خرید طلا را برای مشتریان خود به حداقل برسانیم.

چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟, blog, blog-2, چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟

گردنبند بینهایت نگین‌دار

خرید طلا از مراکز معتبر

با توجه به رشد روزافزون کسب و کارهای آنلاین و توسعه فناوری، شناخت و بررسی موارد اصولی می‌تواند درصد خطا هنگام خرید را به صفر برساند. اولین و مهم‌ترین مورد برای خرید طلا چه به صورت حضوری و چه در حالت آنلاین دستیابی به مرکز معتبر خرید می‌باشد.

 • گالری و فروشگاه خرید طلا

اصولا گالری‌ها و فروشگاه‌های معتبر خرید طلا از اعتبار بالایی برخوردارند و جواز صادر شده برای آنها، مجموعه‌ها را موظف به رعایت اصول و قوانین می‌نماید. از این رو حتما در هنگام خرید مواردی مانند جواز کسب و شناسنامه فروشگاه را مورد بررسی قرار دهید.

 • مغازه‌های طلافروشی

با توجه به اینکه صنف طلافروشان همانند سایر اصناف استاندارد، سال‌ها در حال فعالیت هستند مغازه‌ها و طلافروشی معتبر برای تمامی افراد و کسبه شناخته شده می‌باشد و هیچ کاسب قدیمی اعتبار خود را هنگام فروش طلا به خطر نمی‌اندازد، پس پیداکردن یک منبع درست برای خرید طلا موجب آسودگی خاطر خریداران می‌شود.

چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟, blog, blog-2, چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟

گوشواره توییستد آکوا

نکات اصلی هنگام خرید طلا

با توجه به اینکه طلا فلزی نرم می‌باشد و در اکثریت موارد با آلیاژهای دیگر ترکیب می‌گردد و خروجی آن به صورت زیورآلات در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود. از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید طلا مدنظر قرار دهید، میزان عیار طلا می‌باشد. بهتر است هنگام خرید طلا حتما از دانش و تجربه افرادی که در این زمینه تخصص دارند بهره گیرید.

 • عیار طلا

طلاهای موجود در بازار از عیارهای متنوعی تشکیل می‌شوند که رایج‌ترین آنها عیار ۲۴ و عیار ۱۸ است. این عیار میزان ترکیب طلا با آلیاژهای دیگر را نمایش می‌دهد. توجه داشته باشید که عیار طلا در هنگام فروش طلا نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

 • محاسبه قیمت طلا

محاسبه قیمت طلا برای مشتریان از یک اصول و قاعده ثابت پیروی می‌کند. که این فرمول به صورت ذیل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 قیمت کل = درصد مالیات + درصد سود فروش+ (وزن کل× (اجرت هر گرم+ قیمت هر گرم))

 • قیمت هر گرم طلا

با توجه به نوسانات بازار قیمت هر گرم طلا به صورت روزانه در حال تغییر و تحول است و باید در لحظه قیمت آن بررسی گردد و میزان کارمزد طلا نیز در این فرمول لحاظ می‌گردد. ناگفته نماند که عیار طلا نیز نقش مستقیم با قیمت طلا دارد.

 • اجرت طلا

اجرت طلا مبلغی است که برای طراحی و تبدیل طلا پرداخته می‌شود، با توجه به اینکه فلز پایه طلا از انعطاف بالایی برخوردار است، این فلز با ترکیبات مختلف و در اشکال و تصاویر متنوع در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.

 • مالیات برارزش افزوده

تمامی اجناسی که در بازار مورد خرید و فروش قرار می گیرد شامل مالیات می شوند، طلا نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. اصولا میزان مالیات بر ارزش افزوده در طلا معادل با ۹ درصد لحاظ می‌گردد که این مورد به وضوح در فاکتور رسمی برای خریدار باید ثبت و درج گردد.

چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟, blog, blog-2, چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟

دستبند رولکس سفید زرد

فاکتور خرید

فاکتور خرید طلا به منزله سند آن به شمار می‌رود و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. پس حتما هنگام خرید طلا، فاکتور خرید را از فروشنده بخواهید و یکسری نکات باید در فاکتور لحاظ گردد. فاکتور خرید تنها دلیل اثبات مالکیت طلا برای خریدار می‌باشد، حتما مراقبت از آن را در نظر گیرید، چرا که در هنگام فروش طلا نیز باید فاکتور خرید را به فروشنده ارائه دهید.

 • سربرگ

تمامی مراکز معتبر فروش طلا اعم از مغازه‌های طلافروشی، گالری‌ها، سایت‌ها دارای فاکتورهایی با سربرگ فروش هستند. در این سربرگ تمامی اطلاعات فروشنده باید واضح و خوانا در اختیار خریدار قرار گیرد.

 • اطلاعات خریدار

قسمتی از فاکتور مختص به اطلاعات خریدار می‌باشد که باید مشخصات خریدار در آن به صورت کامل یادداشت گردد.

 • شرح کالا

یک کالا وقتی خریداری می‌گردد حاوی یکسری اطلاعات مشخص و معین است، فروشنده موظف است که تمامی اطلاعات مربوط به محصول را به صورت کامل و واضح در قسمت شرح وظایف درج نماید.

 • عیار طلا

عیار مربوط به طلای مورد نظر باید در قسمت مشخص درج گردد و همانطور که در بالا بیان کردیم رایج‌ترین عیار در بازار ایران عیار ۱۸ و عیار ۲۴ می‌باشد.

 • گرم طلا

وزن طلای خریداری شده برحسب گرم باید مورد ارزیابی فروشنده قرار گیرد و به صورت دقیق آنرا در فاکتور ثبت کند. حتما در این مورد دقت کافی را به کار گیرید، دقیقا وزن طلا باید با عدد ثبتی درون فاکتور مطابقت داشته باشد.

 • درج مبلغ

قیمت کل طلا و ریز قیمت طلا باید در قسمت درج مبلغ وجود داشته باشد و این امر با توجه به نوسانات بازار ثبت می‌گردد.

چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟, blog, blog-2, چه مواردی را هنگام خرید طلا باید در نظر گیریم؟

نیم ست لوکس سادینا

نکته چنانچه محصولات خریداری شده از متعلقات دیگری نیز بهره می‌برند در فاکتور باید به صورت دقیق و کامل درج گردد.

در پایان

با توجه به اینکه خرید طلا به صورت حضوری جذابیت خاصی برای مشتریان دارد، امروزه وجود فناوری اطلاعات در خرید و فروش آنلاین طلا توسعه و رشد چشمگیری داشته، مضاف براینکه در خرید آنلاین طلا امکان مقایسه و بررسی تمامی کالاهای هر مجموعه وجود دارد و فرد به راحتی می‌تواند طلای موردنظر را آنالیز نماید و میزان قیمت آن را با سایت‌ها مقایسه نماید، در مقاله بعدی به تفضیل به بررسی خرید آنلاین طلا می‌پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت