خرید نیم ست طلا

خرید نیم ست طلا, news, خرید نیم ست طلا

اکثر افراد هنگام خرید نیم ‌ست طلا، با ۳ جنس طلا رو‌به‌رو می‌شوند. این ۳ جنس به‌کار رفته در ساخت نیم‌ست طلا، عبارت‌اند از:

  • طلای زرد
  • رز گلد
  • طلای سفید

شناخت ویژگی‌های مثبت و منفی انواع طلا، به انتخاب صحیح‌تر نیم‌ست طلای سبک و نیم‌ست طلای مینیمال کمک شایانی می‌کند. نیم‌ست طلای زرد، بسیار مستحکم است. این ویژگی در طلای سفید نیز وجود دارد. مقاومت در برابر اکسیده‌شدن، یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این نوع از نیم‌ست طلا است.

انعطاف‌پذیری بالای طلای زرد و سفید رنگ، آن‌ها را برای ساخت نیم‌ست طلای مینیمال به گزینه‌ای مناسب تبدیل کرده‌است. خرید نیم‌ست طلای سنگین زرد رنگ، علاوه‌ بر زیبایی، جنبه سرمایه‌گذاری نیز دارد. برای افرادی که قصد خرید نیم‌ ست طلای ارزان را دارند، رزگلد انتخابی مناسب است. علاوه ‌بر قیمت پایین، رنگ صورتی رزگلد، ست‌کردن آن‌را با انواع رنگ پوست بسیار راحت کرده ‌است.

سنگ‌هایی مانند کوارتز، مورگانیت و الماس صورتی، ترکیبی زیبا در کنار نیم‌ست طلای رزگلد ایجاد می‌کنند. این در حالیست که الماس سفید را روی نیم‌ست طلای سفید قرار می‌دهند. شباهت رنگ و براق‌بودن این دو ماده، باعث ایجاد ترکیبی بسیار زیبا می‌شود.

باوجود استحکام بالای طلای زرد، رزگلد و طلای سفید، استفاده روزانه از آن‌ها، باعث ایجاد خراش‌هایی روی سطح نیم‌ست طلای مینیمال می‌شود. همه انواع طلا، حاصل ترکیبی از طلای خالص و برخی فلزات هستند. هرچقدر میزان فلز به‌کار رفته در ساخت نیم‌ست طلا بیشتر باشد؛ احتمال حساسیت‌زا بودن آن نیز افزایش می‌یابد.

خرید نیم‌ست طلای زرد

در خرید نیم‌ست طلا، اکثر افراد به طلای زرد رنگ تمایل دارند. انتخاب این نوع از طلای محبوب، معایب و مزایای مخصوص به خود را دارد.

مزایای نیم‌ست طلای زرد

طلای زرد دچار زنگ‌زدی نمی‌شود. نیم‌ست طلای سبک ساخته‌شده از طلای زرد رنگ در برابر انواع خوردگی و لکه‌ها مقاوم است. این نوع از جواهرات، رنگ خود را از دست نمی‌دهند. زیبایی نیم‌ ست طلای زرد ماندگار است و با افزایش سن جواهر، ارزش آن افزایش می‌یابد.

هنگام خرید نیم‌ست طلای مینیمال، نوع زرد رنگ طلا، گزینه‌ای مناسب است. دلیل این امر، میزان بالای انعطاف‌پذیری طلای زرد است. ویژگی انعطاف‌پذیری، آن‌را برای ساخت قطعات ظریف مناسب کرده ‌است. علاوه ‌بر‌ همه این موارد، خرید نیم‌ست طلای سنگین زرد رنگ، یک سرمایه‌گذاری مطمئن است. قیمت طلای زرد در زمان رکود اقتصادی، نسبت به سایر فلزات، از ثبات بیشتری برخوردار است.

معایب خرید نیم‌ست طلای زرد

اگر نیم‌ست طلای سبک زرد رنگ، به‌طور روزانه استفاده شود؛ به‌احتمال زیاد، دچار خش‌خوردگی‌های سطحی می‌شود. نیم‌ست طلای زردی که عیار پایینی دارد؛ با‌ احتمال زیاد ترکیبی از آلیاژ نیکل در آن وجود دارد. این نوع از جواهرات برای افرادی که دارای آلرژی هستند؛ چندان مناسب نیست.

رنگ زرد این نوع از طلا، برای استفاده افرادی که پوست‌های تیره دارند؛ ترکیب رنگی ناخوشایندی ایجاد می‌کند.

خرید نیم‌ست رز‌گلد

رز‌گلد، نوعی از طلا است. یک نیم‌ست طلای مینیمال از جنس رز گلد، حاوی ترکیبی از مس و طلای زرد است. استفاده از رز گلد در ساخت نیم‌ست طلا، مزایا و معایب گوناگونی به‌دنبال دارد.

نکات مثبت نیم‌ست رز‌گلد

زیبایی نیم‌ ست رز‌گلد در کنار برخی ویژگی‌های دیگر، آن را به طلایی محبوب تبدیل کرده ‌است.

دوام بالا

میزان دوام طلای به‌کار رفته در نیم‌ست طلای مینیمال بسیار مهم است. ظرافت بالای جواهرات مینیمال، آن‌ها را بسیار آسیب‌پذیر کرده است. افزودن فلز مس به طلای زرد، دوام زیادی به آن می‌بخشد. به‌همین دلیل رز گلد، در مقایسه با طلای سفید و زرد رنگ بسیار مقاوم است.

اگر نیم‌ست طلا، از جنس طلای سفید یا زرد‌رنگ باشد؛ برای دستیابی به مقاومت بیشتر، نیازمند پوششی روی سطح جواهرات آن است. در‌حالی که نیم‌ست طلای رز‌گلد، خود‌به‌خود و بدون نیاز به پوشش خارجی، بسیار مستحکم است.

قیمت پایین

آلیاژ مس مورد استفاده در نیم‌ست طلای رز گلد، نسبت به فلزات مورد استفاده در طلای زرد و سفید‌رنگ بسیار ارزان‌تر است. این مسئله نیم‌ست طلای سنگین رز گلد را بسیار ارزان‌تر طلای سفید و زرد می‌کند. تعداد نیم ست‌های رز گلد در بازار نسبت به انواع دیگر طلا کم‌تر است. با ‌این‌وجود همچنان قیمت آن پایین‌تر از طلای زرد و سفید‌ رنگ است.

مناسب برای مراسم عقد و ازدواج

رنگ نزدیک به صورتی رز‌گلد، نیم‌ست طلای سبک از جنس آن‌را، تبدیل‌به گزینه‌ای مناسب برای استفاده در مراسم عقد و عروسی کرده‌ است.

مناسب برای انواع پوست‌ها

برخی افراد هنگام خرید نیم‌ست طلا، برای انتخاب رنگ مناسب دچار مشکل می‌شوند. آلیاژ مس به‌کار‌ رفته در زرگلد، به‌عنوان مکملی روی انواع رنگ پوست تاثیر می‌گذارد. نیم‌ست طلای مینیمال از جنس رز‌گلد، آن‌را برای پوست بسیار تیره تا پوست روشن، مناسب کرده ‌است.

جلوه بخش سنگ‌های تزئینی

در برخی از مواقع، هنگام ساخت نیم‌ست طلا از سنگ‌هایی مانند:

  • کوارتز
  • مورگانیت
  • توپاز صورتی
  • الماس صورتی

استفاده می‌شود. رز‌گلد بیشترین جلوه را به ‌این سنگ‌ها می‌بخشد. بنابراین هنگام خرید نیم‌ست طلای سبک، باید به رنگ طلای آن و ترکیبی که با سنگ‌های زینتی ایجاد می‌کند؛ توجه شود.

معایب استفاده خرید نیم‌ست طلا از جنس رز‌گلد

با وجود رنگ زیبای رز‌گلد، افراد زیادی از خرید این نوع طلا خودداری می‌کنند. نیم‌ست طلای رزگلد، دارای برخی نواقص است.

رواج کم‌تر

خرید نیم‌ست طلا از جنس رز‌گلد، کار چندان آسانی نیست. رز‌گلد نسبت‌به طلای زرد و سفید رنگ رواج کم‌تری دارد. به‌همین دلیل بسیاری از افراد در پیدا‌کردن نیم‌ست طلای سنگین از جنس رز‌گلد و بر طبق سلیقه‌ای خاص، دچار مشکل می‌شوند.

ایجاد علائم حساسیت

افرادی که زمینه‌های آلرژی را دارند؛ باید هنگام خرید نیم‌ست طلا به جنس آن توجه کنند. رز‌گلد که ترکیبی از آلیاژ فلز مس با طلای زرد است؛ آن‌را برای افراد مستعد‌ به حساسیت، غیر‌قابل استفاده کرده‌ است.

خرید نیم ست طلا, news, خرید نیم ست طلا

خرید نیم ست طلا

خرید نیم‌ست طلای سفید

یکی از انواع طلای مورد استفاده در ساخت نیم‌ست طلا، نوع سفید رنگ آن است. استفاده از طلای سفید، مزایا و معایب گوناگونی دارد.

مزایای نیم‌ست طلای سفید

نیم‌ست طلای مینیمال، اگر از جنس طلای سفید باشد؛ دارای برخی ویژگی‌های مثبت است. برای مثال: طلای سفید دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی نمی‌شود. این نوع از نیم‌ست طلای سبک، به هیچ‌وجه، لکه‌دار نمی‌شود. طلای سفید بسیار انعطاف‌پذیر است. این ویژگی آن‌را برای ساخت طراحی‌های ظریف و پیچیده، بسیار مناسب کرده‌است.

به‌همین دلیل برای ساخت نیم‌ست طلای مینیمال، از نوع سفید رنگ آن استفاده می‌شود. در ساخت این نوع از نیم‌ست طلا، عیار کم‌تری استفاده شده‌ است. این مسئله، طلای سفید را به جواهری ارزان‌قیمت تبدیل کرده است. در نیم‌ست طلای سنگین، معمولا سنگ‌های زینتی مانند: الماس به‌کار می‌رود. سفید و براق‌بودن طلای سفید، آن را برای ساخت نیم‌ست‌های سنگین وزن مناسب می‌کند.

معایب خرید نیم‌ست طلا سفید

هنگام خرید نیم‌ ست طلا سفید، باید ویژگی‌های منفی نوع طلای سازنده آن نیز، در‌نظر گرفته شود. اگر از نیم‌ست طلای سنگین و سفید رنگ به‌طور روزانه استفاده شود؛ به‌احتمال زیاد دچار خراشیدگی می‌شود. آبکاری این نوع از نیم‌ست طلا، به‌مرور زمان از بین می‌رود. با ‌این‌وجود، آبکاری مجدد طلای سفید چندان سخت نیست.

در ساخت نیم‌ست طلای سبک با استفاده از طلای سفید، آلیاژ نیکل به‌کار می‌رود. به‌همین دلیل برای افرادی که پوست حساسی دارند؛ آلرژی‌زا است.

مقایسه بین سرویس کامل و نیم‌ست طلا

یکی از عوامل موثر در انتخاب دقیق‌تر هنگام خرید نیم‌ست طلا، شناخت تفاوت‌های آن با سرویس کامل طلا است.

تفاوت قیمت نیم‌ست طلا سبک و سرویس کامل طلا

نیم‌ست طلای سنگین، نسبت‌به سرویس کامل آن، قیمت بسیار پایین‌تری دارد. دلیل این امر، قطعات کم‌تر جواهرات در نیم‌ست طلا است. برای فروشندگان و سازندگان طلا، فروش نیم‌ست کامل آن، سود بیشتری به‌همراه دارد. به‌همین دلیل معمولا عیار به‌کار رفته در ساخت یک سرویس کامل بیشتر از نیم‌ست طلای مینیمال است.

علاوه‌بر عیار طلا، معمولا سنگ‌های قیمتی بیشتری در سرویس کامل طلا استفاده می‌شود. این سرویس‌ها به‌دلیل اینکه از استحکام بیشتری برخوردار هستند؛ توان بیشتری برای نگهداری سنگ‌های سنگین وزن دارند. به‌علاوه، به‌کار‌گیر‌ی سنگ‌های قیمتی در ساخت سرویس کامل، آن را چشم‌گیرتر از نیم‌ست طلای می‌کند. این امر باعث فروش بیشتر سرویس‌های کامل طلا می‌شود.

تفاوت ظاهری

سرویس کامل و نیم‌ست طلا، با‌توجه به نوع آن‌ها، ظاهری متفاوت ایجاد می‌کنند. سرویس کامل طلا اگر از جنس طلای سنگین باشد؛ برای استفاده روزمره مناسب نیست. این سرویس به‌نوعی شلوغ و پر زرق و برق به‌نظر می‌رسد و برای استفاده در مراسم‌های خاص مناسب است.

نیم‌ست کامل طلای سبک، امکان بیشتری برای استفاده روزمره دارد. با این‌وجود، قطعات زیاد جواهرات موجود در این سرویس، آن‌را برای ست‌کردن با لباس‌های ساده مناسب کرده‌است؛ به‌همین دلیل، قبل از خرید سرویس کامل طلا باید نحوه و مکان استفاده از آن، به‌طور کامل مشخص شود.

خرید نیم‌ست طلا، چالش‌های کم‌تری به‌همراه دارد. نیم‌ست طلای سنگین و سبک، هر دو برای استفاده‌های روزانه و استفاده در مراسم‌های خاص، مناسب هستند. تعداد پایین قطعات جواهر موجود در نیم‌ست طلا، محدودیتی برای نحوه و مکان استفاده از آن ایجاد نمی‌کند.

با ‌این وجود، کامل بودن سرویس طلا یکی از دلایل محبوبیت آن است. قطعات جواهر موجود در یک سرویس کامل، به‌صورت مجزا و تک‌به‌تک نیز قابل استفاده هستند. برای مثال: اگر فردی تمایل‌به ست‌کردن انگشتر با لباس خود داشته باشد؛ نیازی به خرید مجدد جواهرات ندارد. بنابراین هنگام خرید نیم‌ست طلا، باید به این مسئله توجه شود. قطعاتی که در نیم‌ست طلا وجود ندارند؛ احتمال تمایل ‌به خرید مجدد را در افراد بالا می‌برد.

راحتی بیشتر نیم‌ست طلا

سرویس کامل طلا، چه از جنس سنگین و چه از جنس سبک آن، دارای تعداد بیشتری از قطعات جواهر است. تعداد بالای این قطعات، حس ناراحتی و سنگینی را به افراد می‌دهد. در برخی مواقع، این جواهرات پوست را تحریک می‌کنند. تحمل وزن زیاد و تعداد بالای جواهرات موجود در سرویس کامل طلا، برای بسیاری از افراد مشکل است.

یکی از دلایل افزایش خرید نیم‌ست طلا، راحتی بیشتر آن نسبت‌به سرویس کامل طلا است. نیم‌ست طلای مینیمال، وزن کمی دارد. تعداد جواهرات موجود در نیم‌ست طلا ۲ عدد است. این تعداد پایین جواهرات، باعث ایجاد حس راحتی و آزادی در هنگام استفاده از آن می‌شود.

در پایان

انتخاب بین نیم‌ست طلا و سرویس کامل آن برای برخی افراد مسئله‌ای دشوار به‌نظر می‌رسد. پیش از خرید نیم‌ست طلای سبک، آگاهی از نحوه و محل استفاده از آن الزامی است. سرویس‌های کامل طلا معمولا دست‌ و ‌پا‌گیر و سنگین‌وزن هستند. در‌حالی‌که نیم‌ست طلای مینیمال به‌راحتی قابلیت استفاده روزانه را دارد.

سرویس کامل طلا، قطعات بیشتری نسبت‌به نیم‌ست طلای سنگین دارد. به‌همین دلیل سرویس کامل طلا گران‌تر است و خرید نیم‌ست آن گزینه‌ای اقتصادی به‌حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت