۷ دلیل خوب برای خرید طلا

قیمت طلا

از گذشته تا به امروز اکثریت مردم دنیا به دلایل مختلف به نگه‌داری و خرید طلا می‌پرداختند. طلا در اقتصاد جهان ارزش ویژه‌ای دارد و همین امر موجب تداوم خرید و فروش طلا می‌گردد. مجله گالری ربیعی در اینجا به ۷ دلیل خوب در رابطه با طلا و خرید آن می‌پردازد.

طلا در طول تاریخ در فرهنگ‌های مختلف حضور چشمگیر و پررنگی داشته و در تمام دوران از ارزش والایی برخوردار بوده است. سکه‌های طلا در حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد ظاهر شدند و اولین سکه طلای خالص به ۳۰۰ بعد از این تاریخ بر می‌گردد.

در طول تاریخ طلا به عنوای کالایی باارزش و خاص دیده می‌شده و امروزه داشتن طلا به عنوان یک سرمایه معتبر ارزش جهانی دارد

  • تاریخچه ارزش طلا

طلا بر خلاف ارز کاغذی، جزء دارایی‌هایی بوده که در تمامی اعصار مورد احترام همه قوم‌ها قرار گرفته است. انسان‌ها طلا را به عنوان راهی برای انتقال و حفظ ثروت از نسلی به نسل دیگر می‌دانند.

در روزگاران قدیم مردم به ویژگی‌های منحصر به فرد این فلز گرانبها اهمیت می‌دادند. علاوه بر طلا سایر عناصر در خانواده این فلز از ارزش والایی برخوردار می‌باشد. انعطاف‌پذیری بالای طلا موجب شد در طول تاریخ زیورآلات زیبایی همچون انگشتر و دستبند طلا، گوشواره، زنجیر و … تولید شود.

۷ دلیل خوب برای خرید طلا, blog, instruction, قیمت طلا

قیمت طلا

  • ضعف ارز

اگرچه دلار آمریکا یکی از مهم‌ترین ارزهای جهان محسوب می‌شود، اما هنگامی که ارزش دلار را در مقایسه با سایر ارزها در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ مشاهده می‌کنید، متوجه کاهش چشمگیری آن می‌شوید.

این اتفاقات مردم را وادار می‌کند به سمت سرمایه‌گذاری امن‌تری بروند، تجارت طلا و جواهرات در این زمان رونق بیشتری دارد. با مراجعه با به سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ شاهد سه برابر شدن قیمت طلا و جواهرات خواهید بود.

  • افزایش تورم

طلا در طول تاریخ یک محافظ عالی در برابر تورم بوده، زیرا وقتی قیمت‌ها افزایش می‌یابند، قیمت طلا به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد. طی ۵۰ سال گذشته سرمایه‌گذاران شاهد افزایش قیمت طلا و سقوط بورس در سال‌هایی با تورم بالا بوده‌اند.

وقتی ارز قدرت خرید خود را در اثر تورم از دست می‌دهد، قیمت‌گذاری طلا ارزش پیدا می‌کند و همین امر به عنوان یک ذخیره مالی خوب موجب رشد قیمت طلا می‌شود. به این ترتیب مردم ترغیب می‌شوند طلا خریداری کنند و ارزش پول از بین می‌رود.

  • حفاظت از تغییر قیمت‌ها

تورم به صورت دوره‌ای تعریف می‌شود و پس اتمام دوره قیمت‌ها کاهش می‌یابد، زمانیکه فعالیت تجاری کاهش پیدا کند، اقتصاد تحت فشار بدهی‌های بیش از حد قرار می‌گیرد.

در دوران رکود اقتصادی، قدرت خرید نسبی طلا افزایش می‌یابد این در حالیست که قیمت کالاهای دیگر کاهش پیدا می‌کند، این امر موجب نگه‌داری پول نقد و احتکار می‌شود که امن‌ترین مکان برای سرمایه‌گذاری در این شرایط خریداری طلا و جواهرات می‌باشد.

  • عدم قطعیت جغرافیای سیاسی

طلا در تمامی موقعیت‌های جغرافیایی از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. به نوعی طلا را کالای بحرانی می‌نامند. وقتی تنش‌های جهانی افزایش می‌یابد، سرمایه‌ گذاری طلا گسترش پیدا می کند.

به راحتی می‌توانید نتیجه آن را در اتفاقات اخیر کشور مشاهده کنید، افزایش چشمگیر قیمت طلا پس از تحریم‌ها، زمانیکه اقتصاد دچار نوسان و ناامنی می‌شود، بیشتر سرمایه‌گذاران را ترغیب به خرید جواهرات و طلا می‌کند.

۷ دلیل خوب برای خرید طلا, blog, instruction, طلا و جواهرات

طلا و جواهرات

  • عرضه و تقاضا

در سال‌های گذشته، افزایش ثروت در اقتصادهای نوظهور تاثیر به‌سزایی در افزایش قیمت طلا داشت. در بسیاری از این کشورها طلا با فرهنگ درهم آمیخته است. هند یکی از بزرگ‌ترین کشورهای مصرف‌کننده طلا به شمار می‌رود.

طلا و جواهرات کاربردهای زیادی در کشورهای آسیایی دارند و خرید انگشتر و دستبند طلا، گوشواره طلا، زنجیر طلا و … رشد قابل توجهی در سال‌های اخیر داشته است. به نوعی طلا جزء مهم‌ترین زیورآلاتی به شمار می‌رود که جنبه اقتصادی نیز دارد. در هر دوره‌ای تقاضا برای خرید جواهرات و طلا به وفور وجود داشته است.

  • خط اصلی سرمایه

طلا بخش مهمی از سرمایه افراد به شمار می‌رود، نوسان قیمت طلا مانند ارزش، سهام و اوراق قرضه نیست. قیمت طلا در کوتاه مدت می‌تواند بی‌ثبات باشد، اما همیشه ارزش خود را در بلندمدت حفظ کرده است.

طلا در طول این سال‌ها به‌عنوان عنصر اصلی سرمایه‌گذاری مورد توجه همگان قرار گرفته است. امروزه طلافروشی‌های معتبری همچون گالری ربیعی زیباترین و مرغوب‌ترین طلا و جواهرات را در سایت خود قرار داده‌اند تا امکان خرید آنلاین طلا را برای مشتریان گرانقدر مهیا سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت