خرید دستبند طلا

خرید دستبند طلا, blog, beauty-and-mod, blog-2, خرید دستبند طلا

آیا با دستبند طلا و انواع مختلف آن در بازار آشنایی دارید؟ آیا در مورد موارد تاثیرگذار بر خرید دستبند طلا اطلاعات کافی در اختیار دارید؟

دست‌بند طلا، یکی از پرطرفدارترین انواع زیورآلات، در بین بانوان و آقایان است و قطعاً کمتر کسی را می‌توان یافت که در طول عمر خود حداقل یک‌بار هم اقدام به خرید دست‌بند طلا نکرده باشد. علاقمندان به حوزه طلا و جواهرات به‌خوبی می‌دانند که هنگام خرید زیورآلات طلا باید به نکات متعددی از جمله ظاهر و نوع زیورآلاتی که می‌خواهند خریداری کنند، مدل قطعه مورد نظر و… توجه نمود.

باید به وزن طلای مورد‌نظر نیز توجه داشت؛ تعیین این موضوع که هدف خرید یک دستبند طلا سبک است یا یک دستبند طلا سنگین، می‌تواند روی انتخاب نهایی تاثیر‌گذار باشد. بنابراین توجه به این نکات قطعاً در زمان خرید دستبند طلا نیز حائز اهمیت خواهند بود، مجله گالری ربیعی در این بخش سعی دارد که به بررسی عوامل و نکات مهم و تاثیر‌گذار بر خرید یک دستبند طلا بپردازد.

تاریخچه دست‌بند

تعیین دقیق زمان پیدایش و استفاده از دست‌بند در واقع کار بسیار دشواری است. با این حال، به‌راحتی می‌توان گفت که تقریباً سال‌های بسیار زیادی است که بشر از انواع مختلف دستبند استفاده می‌کند. در‌حقیقت، در سال ۲۰۰۸، باستان‌شناسان در حال حفاری غار دنیسووا در سیبری بودند و مجموعه‌ای از جواهرات، از جمله یک دستبند را نیز پیدا کردند که مشخص بود، توسط اجداد ماقبل تاریخ انسان، یعنی نسل دنیسوان‌ها، از سنگی سبز صیقلی ساخته شده است.

در گذشته‌های دور از چوب، گوش‌ماهی یا صدف، تکه‌های مرجان‌های دریایی و…، برای ساخت انواع دستبند استفاده می‌شد؛ که البته به‌همین دلیل است که گفته می‌شود، بشر از زمانی که خود را شناخته به زیبایی و آراستن خود اهمیت قائل بوده است.

البته امروزه همان‌طور که می‌دانید دست‌بندها از جنس‌های مختلفی از جمله طلا، نقره‌، سنگ‌های زینتی و قیمتی، چرم، چوب و…، ساخته می‌شوند که البته نوع طلای آن بسیار پرطرفدار بوده و از زیبایی خاصی نیز برخوردار می‌باشد. دستبندهای طلا جز زیورآلاتی هستند که معمولاً هم میان بانوان و هم میان آقایان مرسوم بوده و طرفداران خاص خود را دارند.

خرید دستبند طلا, blog, beauty-and-mod, blog-2, خرید دستبند طلا

خرید دستبند طلا

انواع و اشکال مختلف دستبند طلا

قطعاً یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در زمان خرید دستبند طلا، نوع و مدل آن خواهد بود. امروزه انواع و اشکال بسیار متنوعی از دستبند در بازارهای سراسر جهان موجود است که علاقمندان می‌توانند متناسب با سلیقه خود، هریک از از این مدل‌ها را انتخاب کرده و خریداری نمایند. ما در این بخش سعی داریم تا به بررسی مطرح‌ترین و پرطرفدارترین مدل‌های دستبند طلا در حوزه طلا و جواهرات بپردازیم.

دست‌بند مدل النگویی یا بنگلها

دست‌بند طلای النگویی یا بنگل، به‌طور معمول یک دستبند سفت و محکم است که توسط یک قفل به هم چفت می‌شود. این نوع دستبندها، مانند النگوهای طلا، مقداری در قسمت مچ دست رها بوده و مانند آن‌ها روی ساق دست حرکت می‌کنند. در صورتی‌که از بنگل‌های نازک و ظریف استفاده شود، می‌توان تعدادی از آن‌ها را با هم استفاده نمود. در زمان استفاده از بنگل‌های چندتایی می‌توان مدلی یکسان انتخاب کرد یا از مدل‌های متفاوت اما هماهنگ با هم بهره برد. این نوع دستبند طلا، در کشورهای آسیایی مانند هند یا سریلانکا بسیار محبوب هستند و به‌طور کلی به عنوان بخشی اصلی از لباس افراد حساب می‌شوند.

امروزه اشکال مختلفی از بنگل‌ها در بازار وجود دارد؛ برخی از آن‌ها ساده بوده و برخی دیگر مزین به انواع سنگ‌ها و نگین‌ها هستند.

دستبند مدل زنجیری

دستبند طلای زنجیره معمولاً از حلقه‌های طلا ساخته می‌شوند که به یکدیگر متصل شده و زنجیری را ایجاد می‌کنند. انواع مختلفی از دستبند طلای زنجیری در بازار وجود دارد که افراد می‌توانند بر‌حسب سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب و خریداری نمایند. در حالی که دستبندهای زنجیری را می‌توان از هر نوع فلز با‌ارزشی تهیه کرد، اما قطعاً طلا می‌تواند بهترین گزینه برای ساخت این دستبندها باشد. زیرا طلا ارزش و دوام بسیار بالایی داشته و موجب زیبایی خیره‌کننده‌ای در آن‌ها خواهد شد.

این نوع دستبند طلا، دارای قفل‌هایی است، که استفاده از آن را آسان می‌کند. همچنین می‌توان آویزهای مختلفی را نیز به آن‌ها متصل کرده و به دستبندهای جذاب‌تری تبدیل نمود. دستبندهای طلای زنجیری مدلی شیک و پرطرفدار بوده و برای انواع استایل مناسب هستند.

دست‌بند مدل تنیسی

دست‌بند طلا مدل تنیسی یا خط الماس، یک دستبند طلای کلاسیک و پیچیده و صد البته یک انتخاب عالی برای هر موقعیتی است. خواه برای دعوت به یک شام رسمی یا راه‌رفتن بر روی فرش قرمز، به‌هر حال استفاده از این نوع دستبند طلا، ظاهری خیره‌کننده به صاحب خود خواهد بخشید.

البته بعضی از جواهرات نام‌های غیرمعمولی دارند و معمولاً این‌که این نام چطور برای آن‌ها انتخاب شده است، مشخص نیست. دستبند طلا مدل تنیسی نیز یکی از همین جواهرات است. در واقع باید گفت که دستبند تنیسی نام خود را از دستبندی گرفته است که کریس اورت، تنیسور آمریکایی، در هنگام حضور در مسابقات آزاد آمریکا در سال ۱۹۷۸، از آن استفاده می‌کرد. در طول مسابقه، ناگهان دستبند خط الماس وی روی زمین افتاد؛ اورت فریاد زد، من دستبند تنیس را انداختم. مسابقه به‌سرعت متوقف شد تا این‌که دستبند او پیدا شد و اندکی پس از آن صنعت طلا و جواهرات از درخواست‌های دستبند تنیسی مملو شد.

بنابراین دستبند خط الماس نوعی دستبند تنیس است که دارای یک رشته الماس است که به‌دور مچ افراد را می‌چرخد. در حالی‌که دستبندهای تنیسی مزین به سنگ‌های قیمتی هستند که به محبوبیت آن‌ها افزوده، اما دستبند طلا مدل خط الماس همچنان جزء محبوب‌ترین دستبندها هستند.

دست بند مدل مچ دستی یا کاف

دستبند طلا مدل مچ دستی یا کاف، تقریباً مانند مدل دستبند النگویی است، اما انعطاف و راحتی بیش‌تری نسبت به آن دارد. این مدل معمولاً از یک محل باز است و می‌توان آن‌را از آن قسمت کشید و سپس دور دست رها نمود و همچنین هنگام خارج‌کردن آن نیز، کافی است تا همین کار را تکرار کرد. دستبند مچ‌دستی یا کاف که در واقع مدلی نیمه‌ثابت در میان دستبندها محسوب می‌شود از طرح‌های بسیار زیبا و چشم‌نوازی بهره می‌برد که قطعاً طرفداران پر و پا قرص خود را خواهد داشت.

استفاده از این نو دستبند طلا فقط محدود به بانوان نبوده و اتفاقاً آقایان استقبال بسیار زیادی از این مدل دستبند طلا می‌کنند و در زمان خرید دستبند طلا، جز اولین گزینه‌ها برای آن‌ها است.

دست‌بند مدل چارم یا آویز‌دار

دست‌بندهای جذاب چارم، در واقع در اوایل قرن ۲۰ محبوب شدند، درست در همان زمانی که سربازان جنگ جهانی دوم اقلامی را که توسط مردم محلی و مکان‌هایی که در آن می‌جنگیدند ساخته شده بود، همراه خود به خانه آوردند. این اشیا یادگاری‌های بسیار خوبی بودند و می‌توانستند به یک زنجیر متصل شوند تا همراه صاحب خود بمانند.

در واقع در صورتی‌که اشیا و آویزهای مختلف و متنوعی به حلقه‌های یک دستبند طلای زنجیری متصل شود، دستبند چهارم تولید می‌شود. البته امروزه به‌دلیل محبوبیت بسیار زیاد این نوع دستبند طلا در بین افراد، طراحان و سازندگان طلا و جواهر، از ابتدا زیورآلات جانبی را به انواع دستبندهای زنجیری اضافه می‌کنند و به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

خرید دستبند طلا, blog, beauty-and-mod, blog-2, دستبند طلا

دستبند طلا

دستبند طلا مدل عربی یا تمیمه

دستبند طلا مدل عربی یا تمیمه، در واقع نوعی دستبند زنجیری بسیار ظریف است که در میان اقوام عرب طرفداران بسیار زیادی دارد. دستبند طلا مدل عربی یا تمیمه، معمولاً ساختاری ظریف و خاص دارد که از یک زنجیر نازک که به دور انگشت میانی دست می‌پیچد، ساخته شده است. استفاده از این نوع دستبند طلا در میان دختران بسیار به‌چشم می‌خورد.

دستبند طلا و سنگ

امروزه در حوزه طلا و جواهرات، شاهد تلفیق قطعات ریز و درشت طلا با انواع متنوع سنگ‌های زینتی و قیمتی هستیم. یک دستبند طلا در کنار سنگ‌های رنگارنگ زینتی و قیمتی می‌تواند استایل متفاوت و تقریباً مدرنی را به ظاهر افراد ببخشد. این مدل دست‌بند طلا معمولاً کمتر رسمی بوده و می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای افراد جوان و نوجوان باشد.

دستبند طلا و چرم

چرم نیز یکی از عناصری است که توانسته جایگاه خود را در کنار فلز گران‌بهای طلا و صنعت طلا و جواهرات تثبیت نماید. امروزه اغلب آقایان و البته بانوان، علاقه خاصی به دستبندهایی که تلفیقی از چرم و طلا هستند نشان می‌دهند. دست بندهای زیبایی که در اشکال و مدل‌های گوناگون از چرم ساخته می‌شوند و در نهایت مزین به یک قطعه تزیینی و زیبا از طلا می‌شوند. قطعات طلا در اشکال متنوع و متناسب با ابعاد این دستبندها تولید شده و روی آن‌ها سوار می‌شوند.

دستبند طلا و مروارید

از نظر فنی، یک دست بند  و مزین به مروارید، در گروه دستبندهای طلا با سنگ‌های قیمتی و مهره‌ای قرار می‌گیرد، اما در واقع این نوع دستبند طلا، آن‌قدر محبوب است که دسته‌بندی خاص خود را دارد. به‌دلیل وجود رنگ خنثی در مروارید، دستبندهای مروارید با هر نوع و رنگ لباسی به‌خوبی ترکیب می‌شوند، دقیقاً مانند دستبندهای تنیسی یا خط الماس، دستبند طلا و مروارید یک قطعه کلاسیک در بیش‌تر مجموعه‌های طلا و جواهرات است و قطعاً قرن‌هاست که در کلکسیون اغلب برندهای مطرح و معروف طلا و جواهرات قرار گرفته است.

اگر فکر می‌کنید که یک دستبند مروارید از مد افتاده است، دوباره فکر کنید. طراحان با استفاده از مرواریدها انواع مختلفی از مرواریدها را خلاق می‌کنند و آنها را به روش‌های منحصر به‌فردی برای ساخت جواهرات مروارید به طور کلی، مدرن و شیک تنظیم می‌کنند.

انواع مختلف وزن دستبند طلا

در واقع می‌توان گفت که وزن طلا، یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در زمان خرید دست‌بند است. امروزه با توجه به پیشرفت صنایع وابسته به طلا و جواهرات و دستگا‌های طلاسازی، امکان ساخت و تولید طلا و جواهرات در وزن‌های مختلف وجود دارد. طلای بسیار زیادی در طرح‌ها و اشکال گوناگون در وزن‌های سبک و سنگین تولید می‌شوند و به مشتریان عرضه می‌گردند. بنابراین هر شخص با هر نوع بودجه‌ای می‌تواند به خرید دستبند طلا سبک یا انواع دستبند طلا سنگین متناسب با سلیقه خود بپردازد.

در پایان

همان‌طور که در بخش‌هایی از این مقاله به آن اشاره کردیم، استفاده از دستبندهای طلا از سالیان بسیار دور در میان بشریت رواج داشته است و شاید بتوان گفت که دستبندها جز اولین زیورآلات استفاده شده بوده‌اند. بنابراین جای هیچ‌گونه تعجبی نیست که امروزه شاهد تنوع بسیار زیاد در حوزه طراحی و ساخت انواع مختلفی از دستبند طلا در حوزه طلا و جواهرات باشیم.

انواع و اشکال بسیار زیادی از دستبندهای طلا در گالری‌ها وجود دارند که علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آن‌ها مدل دستبند مورد علاقه خود را پیدا کرده و آن‌را با وزن دلخواه خریداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت